Tvorcovia PUBG pracujú na novej mape

Na obzore sa rysuje nová mapa do veľmi úspešnej battle royale hry PlayerUnknown’s Battlegrounds. Autori uviedli aj ich nový anticheat systém.

Aj keď ešte nič nie je oficiálne potvrdené, hovorí sa o príchode novej mapy, ktorá by sa do hry mala dostať ešte v prvej polovici tohto roku. Vývojári vysvetlili, že mnoho vecí, ktoré chceli do hry zapracovať, museli odložiť kvôli záležitosti s cheatovaním. Medzi ne patrí aj spomínaná nová mapa, o ktorej sa dozvieme viac v marci.

Nový anticheat systém je založený na filtrácii tzv. pingu. To znamená, že hra bude do bitiek rozdeľovať hráčov podľa ich aktuálneho pingu. V praxi to znamená zatriedenie hráčov podľa oblasti kde sa nachádzajú. Hráči s nižším pingom budú v matchmakingu uprednostňovaní.

Momentálne vyšla nová aktualizácia, ktorá prichádza na testovacie servery, ešte pred oficiálnym spustením. Usiluje sa najmä o zlepšenie výkonu hry, napr. aj tým, že hráčom neumožňuje prezeranie vnútra lietadla. Bol však pridaný prvok, vďaka ktorému môžeme vidieť to, koľko hráčov sa aktuálne nachádza na palube.

Autori sa hru snažia neustále vylepšovať, čoho dôkazom sú aj pravidelné aktualizácie. V marci sa dozvieme o ich pláne na rok 2018, vrátane informácií o sľubovanej mape.

Zdroj: www.gamespot.com

 

 

 

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*