Spoločnosť Qualcomm odhaľuje nové čipy Snapdragon 700

Môže to znieť akokoľvek zvláštne, ale spoločnosť Qualcomm sa rozhodla vyplniť medzeru medzi svojimi čipmi série 600 a 800.

Ak ste vlastníkmi high-end smartfónu pravdepodobne sa v jeho tele ukrýva procesor Snapdragon série 800. Pokiaľ ste fanúšikmi strednej triedy, srdcom vášho mobilu bude najskôr Snapdragon série 600. Qualcomm sa rozhodol využiť túto dieru medzi svojimi sériami a naservíruje nám nové čipy Snapdragon 700.

Budú sa vyznačovať mnohými funkciami, ktoré preberú od svojho výkonnejšieho brata zo série 800, ale ako sa zdá, za prívetivejšiu sumu. Zatiaľ ceny neboli bližšie špecifikované a takisto nevieme nič o konkrétnejších názvoch novej platformy. Séria bude zahŕňať hneď niekoľko čipov, ktoré sa k výrobcom dostanú najskôr koncom tohto roku, prípadne až začiatkom roku 2019. Spoločnosť tvrdí, že nové “sedemstovky” budú mať až dvojnásobný výkon AI oproti najvyššej rade čipov zo série 600 (čip 660), pričom si zachovajú väčšinu Spectra ISP, Hexagon DSP, Kryo CPUs, Adreno GPUs a ultra rýchlu LTE konektivitu radu 800.

Qualcomm ďalej uvádza, že nové čipy budú až o 30% efektívnejšie v energetickej účinnosti a zabezpečia lepší výkon a životnosť batérie v mnohých aplikáciách, v porovnaní s platformou Snapdragon 660. Budú tiež schopné nabíjania pomocou vlastného Quick Charge 4 tech.

Zdá sa teda, že sa máme na čo tešiť. Nové čipy, vylepšené po každej stránke oproti sérii 600 a s príjemnejšou cenou akú majú čipy rady 800.

Zdroj: www.androidcentral.com

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*