Spoločnosť NZXT predstavila svoj nový obrovský vodný chladič Kraken X72

NZXT logo

Až do dnešného dňa spoločnosť NZXT neponúkala vodné chladenie väčšie ako 280mm. To sa zmenilo s príchodom modelu Kraken X72.

NZXT Kraken X72 je väčší o viac ako 33% od pôvodných chladičov AIO 240mm. Doteraz najväčším chladičom bol Kraken X62 s 280mm radiátorom. Keďže nároky používateľov stúpajú čoraz viac, spoločnosť vytvorila skutočné chladiace monštrum s rozmerom radiátora 360mm. Okrem veľkosti ponúkne Kraken X72 aj vylepšené čerpadlo, ktoré bude produkovať menej hluku, zatiaľ čo bude tlačiť viac kvapaliny. Keďže narástla samotná veľkosť chladiča bude dodávaný s 3 ventilátormi Aer P 120mm. Jedná sa o ventilátory s vysokým statickým tlakom so skosenými vstupmi, výfukovými časťami a lopatkami, ktoré vylepšia efektívnosť odporu.

NZXT Kraken X72 vodné chladenie

Aj keď to nie je potrebné, chladiče NZXT sú navrhnuté tak, aby spolupracovali s CAM softvérom. Všetky chladiče spoločnosti majú prispôsobiteľné predvoľby na vyrovnanie chladiaceho výkonu s mierou hluku. Taktiež je možné ovládať podsvietenie umiestnené na čerpadle.

Cena je stanovená na 200$ na predbežnú objednávku a chladič by mal vyjsť už tento mesiac. Uvidíme však akú cenu dostane EU trh. Každopádne ide o chladič pre náročných užívateľov, ktorí sa neboja svoje procesory taktovať na vysoké frekvencie.

Zdroj: www.nzxt.com

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*