Rozhovor: Streamer a talentovaný hráč Counter Striku Radoslav “rdO” Tóth

Talkshow microphone with logo

Máme tu ďalší, v poradí druhý rozhovor so známou osobnosťou z herného sveta. Dovoľte mi, aby som srdečne privítal jedného pohodového chalana, ktorý je známym streamerom a hráčom Counter Striku. Nie je to nik iný, ako Radoslav “rdO” Tóth. Tak teda pustime sa do toho.

1. Nazdar Rado. Som veľmi potešený, že si prijal ponuku na tento rozhovor. Klasicky na úvod  by som ťa chcel poprosiť, aby si nám niečo o sebe prezradil. Kľudne sa rozpíš.

Serus. Tiež som rád, že máte záujem o niečo také a to rovno so mnou. Tak, ľudia ma poznajú ako streamera, youtubera, častokrát v spojitosti s jednou z najväčších Češko-Slovenských eSport organizáciou – eSubou v ktorej som hral približne rok a potom som sa osamostatnil ako streamer a teraz trávim väčšinu času na Twitchi.

2. Si profi hráč CS: GO. Ako si sa dostal ku hraniu Counter Striku? A Ako si sa vlastne stal profi hráčom ?

Niesom profi hráč a profi hráč som nikdy nebol. Profesionálni hráči sú hráči ktorý majú zazmluvnený fixný plat od organizácie pod ktorou hrajú. Ja som plat za to že som pod niekým hral nikdy nedostával. A čo sa týka toho ako sa mi podarilo vyšvihnúť na úroveň ako takého hráča tu na scéne… nieje to nič ťažké, stačí trošku talentu, schopnosť vydržať v teame, mať ten pravý zápal do hry a pôjde to samo.

3. Vďaka za vysvetlenie, ale pre nás budeš vždy profík :). Veľmi ma zaujíma tvoja momentálna situácia čo sa týka tvojho diania okolo CS-ka? Hrával si za e-Subu, potom si prešiel do Inside Games a momentálne som na Liqiupedii narazil na informáciu, že si členom Eclot Gaming-u. Mám v tom kúsok chaos, takže ako to teda s tebou je?

Za eSubu som začal hrať začiatkom roka 2015, v eSube som skončil z dôvodu toho že som sa osamostatnil ako streamer keďže herná situácia mi až tak nevyhovovala a nenaplňovalo ma to tak ako na začiatku. Stream vtedy vyhrával. Potom som dostal chuť opäť niečo vyhrať, niekde preraziť a možno opäť sa dostať na špičku tu u nás, čo sa nám aj s teamom inside Games podarilo avšak opäť to netrvalo dlho, keďže opäť ma to potom prestalo  baviť a zahľadel som sa opäť do mojej kamery :D. Podobný proces sa opakoval pri mojom zatiaľ poslednom teame Eclot.

4. Kto je tvojím vzorom v CS-ku? A čo obľúbený tím? Máš nejaký?

Keď som bol “menší” fičal som na svetovej scéne a mal som pár obľúbencov ktorými som sa z časti dokonca aj inšpiroval, ale potom keď som sa do gočka dostal aj ja, prestal som si určovať idolov.. a čím ďalej tým viac som nesledoval pro scénu, staral som sa o seba a môj team. Čo sa týka tých idolov, najväčší boli asi: Scream, Area, Heaton, GuardiaN, KennyS.

5. Poďme teraz na všeobecnejšiu tému. Aké hry hrávaš okrem CS-ka? Určite máš nejaké obľúbené herné pecky tak sem s nimi.

Pfú hry prichádzajú samé od seba, ako napríklad príbehové hry na streame, ako je: The Walking Dead, taktiež obľubujem Mafiu 2 , sem-tam si zahrám aj Minecraft, poslednú dobu mám veľmi rád odreagovačku Rocket League v ktorej sa mi celkom darí 😀

6. Na akú hru sa tešíš tento rok? Vychádza kopec zaujímavých titulov, takže favorita určite máš.

Bohužiaľ nemám, potvrdilo sa mi to že 90% nových hier ktoré vyjde už nevychádzajú preto aby človeka zabavili, ale aby človeku “zarobili” predovšetkým vývojarovi. To znamená že  asi najviac sa človek zabaví z traileru ako zo samotnej hry. Príkladom je napríklad GTA 5 , Mafia 3 , Far Cry Primal apod. Hry ktoré dobre znejú, ale bohužial nikdy nezabavia na to aby som si zo singleplayeru zobral nejaké spomienky ako to bolo napríklad pri Mafii 2 😀

7. Ako sa ti darí na Twitchi ? Fanúšikovskú základňu máš poriadnu, takže na streamoch nuda nehrozí.

Nehrozí, to je to na čo sa teším pred každým streamom, či už že si vylejem srdiečko, alebo poteším niekoho kto príde na ten stream pochillovať, urobiť mi nervy, poprípade aspoň na chvíľu sa zbaviť  myšlienok o  každodennej realite. Čiže v podstate či je ten stream plný nervov, srandy, pro-gameplayu, furt sa naň teším rovnako.

8. V júni sa koná ďalší ročník Y-Games. Chystáš sa naň? Prípadne kde ťa môžu fanúšikovia stretnúť tento rok?

Ygames je pre mňa akcia ktorá ma nudí, nie je tam nič na čom by som sa dokázal zabaviť a odreagovať. Ak som tam chodil na turnaje bol tam každým rokom delay väčší ako 7 hodín a keď sme sa prebojovali nedajbože až do finále, nebolo hráča ktorý sa  netešil domov. Nie je to avšak jediný nedostatok.. takže ak pôjdem do Ba pôjdem za kamarátmi, fanúšikmi o ktorých viem že tam sú a na otočku sa vrátim. Veľmi neplánujem, takže ani takto z hlavy neviem povedať kde by som bol tento rok, ale ak náhodou budem niekde na akcii, dám včas vedieť, či už na streame alebo na fb page.

9. Istotne máš nejaké plány do budúcnosti či už so streamovaním alebo v osobnom živote. Môžeš sa s nami o ne podeliť?

Nemám plány. žijem zo dňa na deň. Chcem byť zdravý, chcem aby moje okolie sa malo dobre a taktiež aby zdravie nikoho z nich nesklamalo. Ostatné otázky ľudstva, to ako budem zarábať, kde budem žiť, s kým.. neriešim nechám sa viesť osudom 😀

10. Tak a sme na konci. Ja ti veľmi pekne ďakujem za tento rozhovor, v mene celého Arimangamingu prajem veľa úspechov v živote. Teraz máš priestor na vyjadrenie myšlienok, ktoré by si chcel venovať fanúšikom.

Ďakujem aj ja a ako som už na začiatku písal, som veľmi rád že ste si na mňa spomenuli a taktiež vám prajem veľa úspechov či už na Arimangaming portále alebo v osobnom živote.

Takže ešte raz ďakujeme za rozhovor. Rada môžete podporiť na jeho Twitchi, ktorý vrelo odporúčame sledovať a taktiež na jeho FB fanpage.

 

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*