Redakčný výber TOP hier, ktoré patria pod vianočný stromček

Rok 2017 sa nezadržateľne blíži ku koncu a je na čase vybrať TOP hry, ktoré by ste mali kúpiť a na Vianoce si s nimi istotne spravíte radosť.

Poznámka: Ide o subjektívny pohľad na vybrané tituly a Vás teda kľudne môže osloviť niečo úplne iné.

PlayerUnknown´s Battlegrounds (PC, Xbox one) december 2017

Hráčov, čo o tejto hre ešte nepočuli je čoraz menej. Hra, ktorá ako raketa vystúpala na tie najvyššie priečky obľúbenosti. Hra spadá pod kategóriu battleroyale titulov čo znamená jediné – musíte zostať na žive. Lietadlo vysadí na opustený ostrov 100 ľudí, kotrí sa navzájom vyvražďujú a vyhrá posledný kto prežije. Vám teda nezostáva nič iné ako po zosadnutí na zem začať zbierať vybavenie od zbraní, munície, oblečenia až po lekárničky a painkillery. Nedávno do hry autori pridali novú púštnu mapu a celkovo je hra neustále vylepšovaná o čom svedčí aj jej status early access.

Alternatívou k tejto hre môže byť čoraz populárnejší Fortnite: Battleroyale, prípadne mierne mŕtva hra, ktorá má však stále svojich fanúšikov H1Z1.

Resident Evil 7: Gold edition (PC, Xbox one, PS4) 12.december 2017

Autori priniesli o niečo odlišný 7 diel tejto hororovej série. Ak by niekto čakal klasický zombie krvák zostane prekvapený. Hlavná postava Ethan sa púšťa po stopách svojej milej Mie a dostáva sa na veľmi zvláštne miesto, odľahlý ale za to rozsiahly dom, kde sa začnú diať desivé veci. S rodinou žijúcou na tomto mieste sa zoznámi hneď na začiatku a veľmi rýchlo zistí, že niečo nie je s nimi úplne v poriadku. Ide teda o neskutočne podarené odbočenie od klasického scenára Resident evil hier. Pre ešte väčší zážitok z hry doporučujeme zahrať VR verziu, ale uistite sa, že máte dostatok plienok po ruke.

Alternatíva k tomuto titulu môže byť tohtoročná pecka The Evil Within 2.

Tom Clancy´s Ghost Recon: Wildlands (PC, Xbox one, PS4) 7.marec 2017

Takticko – akčná strieľačka, ktorá dopadla na výbornú. Autori siahli po masívnom otvorenom svete Bolívie, kde budete so svojou jednotkou čistiť túto krajinu od drogových kartelov. Ide o sandboxový štýl a preto sa môžete rozhodovať takmer o všetkom napr. ktorú oblasť vyčistíte, akú misiu splníte a aký postup zvolíte. Hru je možné hrať single avšak tá správna zábava začína keď sa pustíte do kooperácie a to buď 2,3 alebo 4 členom zložení. Je to hra na desiatky ak nie na stovky hodín zábavy, takže kto má rád pomalšie taktické strieľačky je to určite skvelá voľba.

Alternatívou by mohol byť Sniper: Ghost Warrior 3 ide však čisto o singleplayer zážitok.

Assassin´s Creed: Origins (PC, Xbox one, PS4) 27. október 2017

Ubisoft prichádza s ďalšou časťou Assassin´s Creed série a tentoraz sa pozrieme do starovekého Egypta, kde sa zrodilo bratstvo assassinov. Hrať budeme za postavu Bayeka, ktorý je ochrancom ľudu a faraónov. Smrť syna by položila asi každého a Bayek nie je výnimkou, avšak pomsta je momentálne jediné čo ho ženie vpred a máme sa teda na čo tešiť. Tentoraz autori do hry zapracovali oveľa hlbšie RPG prvky ako sme boli zvyknutý. Členenie misií a úrovne nepriateľov sú teraz levelované čo znamená, že keď vás aj hra síce pustí k plneniu misie môže sa ľahko stať, že vaša postava nebude mať dostatočný level pre úspešné splnenie misie a budete musieť pobehať niekoľko vedlajších misií aby ste dosiahli optimálny level. Činností, ktoré v hre môžete robiť je spústa. Craftovanie, pomoc ľuďom, zbieranie surovín, ničenie pevnsotí banditov, boje v aréne, preteky na vozoch a je toho naozaj neskutočne veľa, takže upadnutie do stereotypu tak rýchlo nehrozí.

Alternatívu k tejto hre budeme hľadať ťažko. Napadá nás možno Shadow of War alebo Horizon:Zero Dawn na PS4 avšak tu ide čisto o akčné RPG.

Forza Motorsport 7 (PC, Xbox one) 3. október 2017

Veľmi vydarená závodná hra z dielne Microsoftu. Ide o lepší, detailnejší, väčší diel tejto obľúbenej série. Výber zo 700 áut je skutočne fantastický a na svoje si príde snáď každý. Graficky sa hra posunula znova o stupienok vyššie a budete mať naozaj skvelý pocit z jazdy, ktorý samozrejme umocníte tým, že budete hrať na kvalitnom volante a hra na klávesnici je podľa nás urážkou hry. Do popredia autori tentoraz postavili aj samotného jazdca a to uvidíte hneď pri tvorbe svojho alter ega, kde sú možnosti naozaj pestré.

Vhodnou alternatívou môže byť Project Cars 2, ktorý je v niečom horší a v niečom lepší, takže výber je na každom zvlášť. Prípadne tu ešte máme Need for Speed: Payback, ktorý ale nedopadol v hodnoteniach práve najlepšie.

Ďalšie hry v krátkosti :

Horizon:Zero Dawn (PS4) 28. február 2017 – výborné akčné RPG exkluzívne pre PS4, dostupné DLC The frozen wilds.

Wolfenstein II: The New Colossus (PC,Xbox one, PS4, Nintendo Switch) 27. október 2017 – Akciou nabitá strieľačka, ktorá jednoznačne nesklame.

Call of Duty: WWII (PC, Xbox one, PS4) 3.november 2017 – Opäť tu máme 2. svetovú vojnu, ktorá je spracovaná na výbornú.

Divinity: Original Sin 2 (PC) 14. september 2017 – Pre mnoho hráčov RPG hra roku, čo by si samozrejme zaslúžila.

Cuphead (PC, Xbox one)29. september 2017 – hra, ktorá náročnosťou pripomína Souls hry a získa si Vás aj netradičným grafickým spracovaním.

Mass Effect: Andromeda (PC, Xbox one, PS4) – Ďaľšia časť Mass Effect série, ktorú by ste určite nemali minúť.

Hier, ktoré by Vás mohli zaujať je veľa. Tento článok je našim osobným výberom a niekomu môže pomôcť nájsť ten správny titul. Do Vianoc ešte zostáva niekoľko dní a máte teda dostatok času prebehnúť internet a pohľadať pre seba to pravé orechové. Odporúčame sledovať ako kamenné obchody tak aj tie digitálne práve kvôli predvianočným zľavám. Tie pravé zľavy očakávajte cez Winter sale na Steame, ktorý začína 21. 12. 2017.

 

 

 

 

 

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*