PREHĽAD: Vychádzajúce hry október 2018

Prehľad Október 2018 titulka

Mesiac október sa nezadržateľne blíži a my sme opäť spísali prehľad hier, na ktoré sa môžeme tešiť.

Za pár dní začína ďalší mesiac v roku, takže sa poďme pozrieť na to, aké hry nás čakajú. Vychádza kopa kvalitných titulov na všetky platformy a opäť sme vybrali tie najzaujímavejšie. Najväčšími ťahúňmi v októbri bude určite trojica Assassin’s Creed: Odyssey, CoD: Black Ops 4 a Red Dead Redemption 2. Jednotlivé tituly sú zoradené zostupne podľa dátumu vydania.

Forza Horizon 4 – 2. október (PC, Xbox One)

Nová Forza je za chvíľu tu a prichádza s veľkými zmenami a vylepšeniami. Prvý krát sa objaví obrovský zdieľaný svet s dynamickými ročnými obdobiami. Znamená to, že všetky zmeny počasia a celkovo ročného obdobia zažijú všetci hráči spoločne. Vozový park bude zahŕňať 450 áut od viac 100 licencovaných výrobcov. Na jednom servery sa stretne až 72 hráčov. Prostredie hry bude tentokrát situované v Británii so všetkým čo k nej patrí (jazerá, zámky, mestečká a iné). Microsoft Store ponúka pre záujemcov ochutnávku v podobe dema, ktoré môžete sťahovať TU.

Forza Horizon 4 trailer:

Assassin’s Creed: Odyssey – 5. októbra (PC, PS4, Xbox One)

Sériu Assassin’s Creed netreba nikomu zvlášť predstavovať. Táto akčná adventúra je tu s nami už pekných 11 rokov. Najnovším prírastkom sa za chvíľu stane Assassin’s Creed: Odyssey, ktorý nás zavedie do starovekého Grécka. Zmien v hre bude veľké množstvo, napr. zmena námorných bitiek, zmeny v liečení, hra za dve postavy (Alexios a Cassandra). Oproti Origins nastalo aj zvýšenie obtiažnosti v misiách, väčšia mapa a dĺžka hry. Samotný režisér hry sa vyjadril, že je patrične hrdý na to, že nový diel je plnohodnotným RPG titulom. Ako je už zvykom, Ubisoft bude hru po vydaní dopovať dodatočným obsahom, takže sa môžeme tešiť na kopec obsahu naviac.

Assassin’s Creed: Odyssey trailer:

WWE 2K19 – 9. október (PC, PS4, Xbox One)

Nový ročník WWE prinesie hráčom celkovo 200 wrestlerov z toho 159 mužov a 41 žien. Tešiť sa môžeme na návrat 2K Showcase režimu, ktorý bude príbehovým módom zobrazujúci kariéru Daniela Bryana. Kampaň sa bude nazývať Return of Daniel Bryan a prežijeme si 11 legendárnych zápasov tohto zápasníka.

Daniel Bryan Showcase gameplay:

Call of Duty: Black Ops 4 – 12. október (PC, PS4, Xbox One)

Nový, 15. diel série Call of Duty príde s novinkou Battle Royale módu s názvom Blackout. Základy sú prevzaté z PUBG a autori pridávajú niektoré Call of Duty mechaniky. Taktiež bude prítomný obľúbený zombie mód v troch kapitolách. Zrušené bolo automatické dopĺňanie zdravia.

Call of Duty Black Ops 4 Blackout trailer:

Soul Calibur VI – 19. október (PC, PS4, Xbox One)

Bandai Namco prichádza so šiestym pokračovaním úspešnej bojovky Soul Calibur. Dej hry sa odohráva v 16. storočí a zabojujeme si o 2 legendárne meče. Hra vyniká vylepšenou grafikou a novými hernými mechanikami, takže boje by mali byť ešte o čosi dynamickejšie ako v predošlých častiach. Nový systém sa nazýva Reversal Edge System a umožňuje nájsť správny balans medzi útokom a obranou. Už klasicky si budeme môcť zahrať proti AI, kamošom alebo proti súperom z celého sveta. Ako čerešničku na torte autori do hry zapracovali Geralta zo Zaklínača.

Soul Calibur VI trailer:

Red Dead Redemption – 26. október (PS4 a Xbox One)

Pokračovanie fantastickej westernovky Red Dead Redemption od Rockstar Games je naplánované na koniec októbra. Hra vychádza na konzoly PS4 a Xbox One, ale nie je vylúčené, že sa dočkajú aj PC hráči. Možno to bude podobný prípad ako pri GTA V, kedy hra vyšla v roku 2013 na PS3 a Xbox 360, v 2014 na PS4 a Xbox One a v 2015 na PC. Red Dead Redemption 2 sľubuje množstvo vylepšení oproti pôvodnej hre.

Vylepšenia sa dočkal Dead Eye systém, ktorý bude mať po novom 5 úrovní. V hre nebude chýbať ani killcam, takže likvidáciu nepriateľov si užijeme v detailnom a spomalenom zábere. Naša postava sa bude musieť o seba starať (jesť, kúpať sa, holiť sa a iné). Taktiež sa bude meniť celý svet okolo, budovy budú časom pribúdať, niektoré naopak zmiznú a taktiež sa budú striedať postavy okolo hrdinu v kempe. Hlavný hrdina bude vedieť plávať. Prepracovaný bude aj lov zvierat, napr. po stiahnutí zvieraťa z kože bude potrebné materiál dobre uschovať, pretože sa môže poškodiť. Takýchto detailov bude v hre oveľa viac a ich výpočet by stál za jeden samostatný článok. Ešte dodáme, že v hre sa objaví aj Online režim, ktorý bude prepracovanejší než je ten v GTA V.

Red Dead Redemption 2 Official gameplay trailer:

Kvalitných titulov v mesiaci október vychádza naozaj veľké množstvo, takže na herné sucho sa nemôže nikto sťažovať. V každom hernom žánri si nájdeme to pravé orechové. Forza Horizon 4 poteší každého závodníka, CoD Black Ops 4 si zas zahrajú fanúšikovia kvalitného multiplayeru (tentokrát aj s Battle Royalom). Kto hráva RPG hry, najnovší diel Assassin’s Creed môže byť dobrou voľbou. Kto si bude chcieť vypustiť paru pri nejakej bojovke môže siahnuť buď po fantasy Soul Calibur VI alebo po „reálnejšom“ WWE 2K19.

Niekoľko ďalších titulov, ktoré vychádzajú v októbri:

  • Fist of the North Star: Lost Paradise – 2. októbra (PS4)
  • Mega Man 11 – 2. októbra (PC, PS4, Xbox One, Switch)
  • Super Mario Party – 5. októbra (Switch)
  • Disgaea 1 Complete – 9. októbra (PS4, Switch)
  • LEGO DC Super Villains – 16. október (PC, PS4, Xbox One, Switch)
  • Warriors Orochi 4 – 16. október (PC, PS4, Xbox One, Switch)
  • Syberia 3 – 18. október (Switch)
  • Just Dance 2019 – 23. október (PS4, Xbox One, Switch)

Zdroj: www.gamespot.com

 

 

 

 

 

 

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*