PlayerUnknown’s Battlegrounds sa dostáva aj na mobilné zariadenia

PUBG titulka

PlayerUnknown’s Battlegrounds sa teší obrovskej popularite medzi battle royale hrami. Hráči si ho do dnešného dňa mohli vychutnávať na PC a Xbox One. Medzi tieto platformy sa pripája aj tá mobilná.

Vývojári z PUBG Corps. oznámili, že do sveta vypúšťajú PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, ktorý bol predstavený ešte koncom minulého roku. Na hre spolupracovali s firmou Tencent, mimochodom ktorej dcérskou spoločnosťou je Epic Games (Fortnite) alebo Riot Games (League of Legends). Titul bol spustený celosvetovo na zariadeniach iOS a Android. Hra mala svoj debut pred niekoľkými dňami v Kanade, avšak ako beta test pre “ostré” spustenie. Viceprezident spoločnosti Tencent Chen Jerry vo svojom vyhlásení povedal:

“Sme veľmi radi, že môžeme spustiť PUBG Mobile na iOs a Android v medzinárodnom meradle. Tvrdo pracujeme na vytvorení autentického mobilného zážitku PUBG, ktorý budú noví aj starí hráči milovať. Mnoho vecí prešlo kontrolou a optimalizáciou, aby sme hráčom poskytli hladký a intuitívny zážitok.”

PlayerUnknown's Battlegorunds mobile version gameplay

Momentálne je teda možné PUBG hrať na PC a Xbox One prostredníctvom programu Preview Game. Od 19. marca je dostupná už aj mobilná verzia hry na iOS a Android.

Na mobilné zariadenia sa dostal aj konkurent Fortnite – prečítajte si tu

Zdroj: www.dualshockers.com

 

 

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*