Páchatelia odcudzili 600 počítačov na ťažbu kryptomien

Cryptocurrency titulka

Že ťažba kryptomien môže byť výnosný obchod je už známe, ale odcudziť vybavenie na ťažbu, to už je silná káva.

Polícii na Islande sa podarilo zadržať 11 podozrivých osôb, ktoré mali ukradnúť 600 počítačov. Tie mali byť používané na ťažbu Bitcoinu a iných kryptomien. Lúpeže sa odohrali štyri, pričom tri z nich v decembri a štvrtá v januári. Hardvér, ktorý sa zatiaľ nepodarilo vypátrať, má hodnotu približne 2 milióny dolárov. Nie je ani jasné, aký hardvér bol odcudzený. Bitcoin je vo väčšine prípadov ťažený pomocou ASIC a ostatné kryptomeny, ako je Ethereum, zas cez grafické karty.

Computers

Polícia sa snažila všetko držať v tajnosti v nádeji, že budú sledovať malé “ryby”, ktoré by ich doviedli k šéfom celej lúpeže. Miestny komisár sa vyjadril tak, že nikdy predtým podobne veľký zločin nevidel. Všetko nasvedčuje tomu, že ide o vysoko organizovaný zločin.

bitcoin, litecoin ethereum

Ukradnuté počítače stoja poriadny balík peňazí, ale je jasné, že hlavným motívom páchateľov bola snaha o ťažbu kryptomien. Náhodou určite nie je fakt, že sa to odohralo na Islande. Ten je známy lacnou elektrickou energiou, za čo vďačí tamojším geotermálnym a vodným elektrárňam. Ide teda o naozaj výhodný biznis, čo sa týka ťažby. Polícia dúfa, že nezvyčajné odchýlky v množstve spotrebovanej elektrickej energie, ich dovedú až k ukradnutému hardvéru.

Iceland Geothermal power

Zdroj: www.pcgamer.com

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*