Fortnite Mobile je trochu odlišný od verzie PS4, Xbox One a PC

Fortnite titulka

Sú pridané určité funkcie, ktoré umožňujú jednoduchšie hranie na telefónoch.

Fortnite Battle Royale na mobilnom telefóne je takmer úplne rovnaká hra ako na PC, PS4 a Xbox One. K dispozícii bude aj súhra medzi rôznymi platformami. Avšak stále existuje niekoľko rozdielov vo Fortnite na telefónoch, ktoré majú pomôcť pri hraní na menšom, prenosnom zariadení.

Konkrétne verzia systému iOS pridáva niekoľko vizuálnych prvkov, ktoré vám umožnia hrať bez slúchadiel. Udalosti, ktoré by sa inak preniesli zvukovými stopami alebo smerom streľby, sa napríklad objavia v HUD.

Fortnite mobile game

Ak sa hráč pohybuje v blízkosti, biely oblúk sa zobrazí trochu mimo vášho crosshairu v smere pohybu. Ak sa blíži streľba, červený oblúk vás nasmeruje týmto smerom. Hra tiež zobrazuje ukazovateľ, ktorý vám dopomáha nájsť truhlice, ak sa pri nich nachádzate.

Najzrejmejšou zmenou je samozrejme nedostatok fyzických tlačidiel. Svojou postavou pohybujete pomocou ovládacích prvkov na obrazovke.  Na takéto “virtuálne” ovládanie si bude treba chvíľu  zvykať. Fortnite Battle Royale na iPhone je však určite plnohodnotná hra, ktorú si oplatí zahrať.

Hra je už vonku a prvé pozvania boli poslané, pričom podpora Androidu príde v nasledujúcich mesiacoch. Okrem toho bude podporovať medziplatformové hranie. Medzitým sa spustila nová aktualizácia 3.3 pre hru, ktorá pridáva Battle Royale a obsah Save the World.

Prečítajte si o hre Fortnite Mobile aj tu.

Zdroj: www.gamespot.com

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*