Detroit: Become Human – Gameplay video

V roku 2018 nás čaká niekoľko sľubne vyzerajúcich titulov. Medzi ne môžme určite zaradiť aj jeden exkluzívny titul pre PS4 a tým je Detroit: Become Human.

Svetlo sveta už uzrelo niekoľko trailerov a dokonca sa nájde aj v celku dlhý gameplay, ktorý zobrazuje hlavne dopad jednotlivých rozhodnutí hlavnej postavy na príbeh. Titul je v štýle neo-noir thriller a teda autori sa nám budú snažiť predostrieť príbeh ala filmový zážitok plný zvratov, emócií a pod. Emócie budú zohrávať kľúčovú úlohu nielen pri rozhodnutiach v hre ale takisto sa týkajú príbehu samotného. Ľudia žijúci bok po boku s humanoidnými robotmi, ktorí z nejakého dôvodu začali pociťovať emócie, začali sa správať zvláštne a začali miznúť. Zahráte si za postavu robota, ktorý je však prototypom novšieho modelu a bol priradený k polícii. Nie je teda potrebné rozpisovať to, že vašou úlohou bude vyšetrovať problémy, ktoré s androidmi nastali.

Tvorcovia z Quantic dream pripomínajú aj také informácie ako napr. to, že budeme hrať za niekoľko postáv a každá jedna môže zomrieť a príbeh bude pokračovať ďalej aj bez nej, preto každé rozhodnutie bude musieť hráč zvážiť. Pôjde teda o podobný, ale pravdepodobne ešte silnejší zážitok ako pri Heavy rain alebo Beyond: Two Souls. Určite sa máme na čo tešiť, pretože Quantic dream to s hrami tohto žánru jednoducho vie.

Presný dátum vydania ešte stále nie je známy. Pevne veríme, že nepríde žiadny odklad a hru si zahráme niekedy v priebehu budúceho roka. Zatiaľ nám bude musieť stačiť už spomínaný gameplay.

 

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*