Youtuber Dave Price vo videu predstavuje svoj Holobox

Holobox titulka Dave Price

Dave Price známejší pod menom Weird Wizard Dave je softvérový vývojár a Youtuber. Nedávno odhalil zaujímavý softvér, ktorý nesie názov Holobox. Ide o aplikáciu, ktorá umožňuje vytvárať videá virtuálnej zmiešanej reality pre let’s play videá na Youtube. Poďme sa na to celé spoločne pozrieť.

Zmiešaná video realita je najlepší spôsob ako publiku demonštrovať virtuálnu realitu. Poskytuje pohľad tretej osoby v hre, pričom daná osoba práve tvorí obsah videa. Znie to trochu zložito, ale v konečnom dôsledku je Holobox veľmi šikovnou vecičkou.

S týmto druhom videí sa na Youtube stretávame veľmi zriedkavo, keďže si väčšina nemôže doma dovoliť zriadiť malé štúdio na nahrávanie zmiešanej virtuálnej reality. Ak by sme chceli zachytiť video so zmiešanou realitou, potrebovali by sme výkonný počítač, videokameru a nahrávaciu kartu, prípadne skutočne kvalitnú web kameru, extra pohybový ovládač alebo Vive Tracker a nakoniec aj zelené plátno so štúdiovým osvetlením. Aby sme sa s týmto všetkým nemuseli viac zapodievať, ako riešenie sa ponúka už spomínaný Holobox.

Malá ukážka:

Holobox Price Youtube

Namiesto zložitého vkladania záznamu z hry do footage videa, Holobox používa animované avatary, ktoré zastupujú tvorcu obsahu. Aplikácia beži popri VR hre a renderuje nášho avatara na pevnom pozadí, aby ho bolo následne možné izolovať pre kompozíciu. Defaultne je pozadie nastavené na chromakey, ale Price sa vyjadril, že je možné použiť ľubovolnú farbu pozadia. Holobox používa informácie o polohe z nášho headsetu VR a z pohybových senzorov na animáciu 3D avatara s našim pohybom tela. Tento softvér taktiež obsahuje jednoduchý “chin-wobble”, ktorý animuje pohyb úst nášho avatara počas rozprávania. Price by veľmi rád v blízkej dobe aktulizoval systém synchronizácie pier.

Ak by sme chceli zaznamenať video tradičnou cestou bolo by to skutočne veľmi zložité. Prepojenie VR headsetu s kamerou a do toho ešte tretie riadiace systémy alebo Vive Tracker, znie to príliš komplikovane. S Holoboxom si už hlavu lámať nemusíme, pretože obsahuje aj interaktívnu virtuálnu kameru, ktorú môžeme vidieť priamo v hre. Prekrývaná kamera slúži ako kamera pre divákov v Job simulátore. Môžeme ju kedykoľvek chytiť a jednoducho premiestniť vo virtuálnom svete. Price hovorí aj o tom, že kameru je možné automatizovať pomocou skriptov alebo algoritmu AI.

Holobox a aplikácie fungujú nezávisle od seba. Softvér používa informácie o sledovaní od SteamVR, ale nereaguje na hru, ktoré práve hráme. Napríklad avatar nepodlieha zmenám osvetlenia v hre. Holobox taktiež nedokáže odhaliť steny hry, čiže musíme si byť vedomí umiestnenia pri prechádzaní VR prostredím. Softvér ešte nie je pripravený pre verejnú distribúciu, ale Price plánuje zostaviť malý tím testerov, ktorý by pomohol vytvárať obsah a následne spätnú väzbu. Tiež by rád uvítal pomoc od iných vývojárov, 3D grafikov a animátorov. Keď bude správny čas, Price plánuje Holobox uverejniť bezplatne.

Video: Dave Price – Holobox

Pozrite si starší článok o Youtuberovi, ktorý vyrobil Nintendo XL tu.

Zdroj: www.tomshardware.com

 

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*