Adam Kiciński prezradil niekoľko informácií o hre Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 titulka

Prezident spoločnosti CD Projekt Adam Kiciński priblížil pár informácií o pripravovanej hre Cyberpunk 2077. Došlo k tomu počas finančného prezentovania spoločnosti za rok 2017.

Z počiatku bol na slovo trochu skúpy, ale nakoniec sa predsa len rozrozprával. Hneď na úvod spomenul fakt, že jediné čo nemôže prezradiť, je dátum vydania. Najviac informácií nás určite čaká na hernej výstave E3 a všetko čo sa na nej o Cyberpunk 2077 dozvieme, bude odhalené tesne pred ňou.

Zdá sa, že by hra mala byť cross-platformovou záležitosťou, aj keď pravdepodobne bude vynechané Nintendo Switch. Veľký dôraz si spoločnosť kladie aj na vývoj hry pre budúce generácie, ktoré paradoxne neboli ešte ani len ohlásené. Kiciński zdôraznil, že Cyberpunk 2077 je nesmierne pokroková hra, ktorá je špeciálne robená tak, aby bola pripravená na príchod novej generácie PC a konzol. Dá sa teda predpokladať, že terajší hardvér nebude mať dostatočný výkon na to, aby nám ponúkol hru v plnej kráse? Budeme si musieť počkať na ďalšie informácie a nateraz necháme špekulácie bokom.

Kiciński potvrdil, že si v hre budeme môcť vytvoriť vlastnú postavu a vybrať si medzi rôznymi triedami. Toto tvrdenie pochovalo zvesti, ktoré sa pred pár mesiacmi obajvili na internete, že v hre nebude možný výber triedy.

Na otázku, či bude titul obsahovať multiplayer, odpovedal, že vývojári sa primárne zameriavajú na čo najlepší herný zážitok pre jedného hráča, tak ako to bolo pri Zaklínačovi 3. Pokiaľ ide o možnosť pridať multiplayer do hry rozšírením povedal, že za takú možnosť veľmi nie je, ale ani nevylučuje, že sa to v budúcnosti nestane. Je dosť reálne, že do hry budú pridané určité online komponenty.

Vývojári momentálne uvažujú úplne o všetkom a možností ako hru spraviť majú neúrekom. Prvou vecou, ktorú ale určite chcú, je vytvoriť nezabudnuteľný herný zážitok pre jedného hráča bez mikrotransakcií a iných skrytých poplatkov. Aj keď Cyberpunk 2077 bude úplne odlišná hra od spomínaného Zaklínača, keďže postava nebude vopred definovaná, pôjde o futuristický svet a 3D pohyb.

Zaujímavosťou z finančnej prezentácie je aj nedávne zaradenie Geralta do hry Soul Calibur VI. To totiž nemá pre spoločnosť žiadny finančný prínos a ide čisto len o propagačné úsilie.

Reč bola aj o konzole Nintendo Switch. CD Projekt nemá v pláne vypustiť Cyberpunk 2077 na túto platformu. Vývoj je zameraný výhradne na najsilnejšie platformy na trhu ako je PC a konzoly s vysokým výkonom. Taktiež zatiaľ neplánujú vydať staršie tituly pre Switch, aj keď možno niekedy v budúcnosti.

Pozrite si celú finančnú prezentáciu vo videu nižšie:

Zdroj: www.dualshockers.com

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*