Ako vyzerá Fallout 4 vo verzii VR ?

Bethesda sa po viac než 2 rokoch pustila s hrou Fallout 4 do VR sféry.

Pôvodný Fallout 4 nám autori priniesli presne 10. novembra 2015. Hra dostala mnoho ocenení a doteraz je medzi hráčmi veľmi obľúbená aj vďaka modérskej komunity. Poďme sa však pozrieť na to ako sa Bethesde podaril port hry pre virtuálnu realitu.

Fallout 4 VR je exkluzivita pre zariadenie HTC Vive. Ak by niekto zvažoval kúpu je dostupné zariadenie spolu s hrou v relatívne dobrej cene. Kto už je vlastníkom HTC Vive stačí kúpiť samotný titul, ktorý má však nastavenú nie práve najlepšiu cenu. Na Steame hra stojí 59,99€, ale ak sa obzriete aj po iných obchodoch, dá sa kúpiť aj o 10€ lacnejšie.

Skvelou správou je že VR verziu si užijete v plnom rozsahu tak ako pôvodný Fallout 4. Titul je jasnou ukážkou toho, že VR sféra má budúcnosť a hranice sa pekne posúvajú vpred. Na ovládanie si určite budete musieť chvíľu zvykať. Dva ovládače v rukách a množstvo akcií v hre dá zabrať, ale všetko je zvládnuteľné. Graficky hra nevyzerá najhoršie, avšak čím sú objekty vzdialenejšie, tým viac strácajú na kvalite, čo je pochopiteľné.

Fallout 4 VR je momentálne najlepšou hrou virtuálnej zábavy. Hráči dostanú rovnaký obsah ako v pôvodnej hre čo sa pri VR tituloch nestáva. Na ovládanie si rýchlo zvyknete a hru si budete skutočne užívať. Graficky hra neoslní, ale príčinou je port do virtuálnej reality, ktorá je v podstate stále v plienkach, takže do mínusov by som to určite nedával. Ak teda vlastníte HTC Vive alebo pokukujete po tomto zariadení VR, nezostáva nič iné ako Vám túto hru plne odporučiť. 

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*