5 herných klávesníc, ktoré sa vyplatia

Prinášame Vám 5 herných klávesníc, ktoré by ste pri svojom rozhodovaní nad kúpou nemali prehliadnúť.

Zhruba pred polrokom som sa niekoľko dní rozhodoval, akú hernú klávesnicu zakúpim do svojho setupu. Pár rokov som používal jednoduchú ale za to spoľahlivú klávesnicu C-tech Scorpia, ale začal som uvažovať nad nejakým poriadnejším kúskom. Nakoniec som sa rozhodol pre A4 tech Bloody B328, ktorá samozrejme patrí medzi tie jednoduchšie herné klávesnice, ale svoj účel plní na výbornú. Poďme sa spoločne pozrieť na klávesnice, nad ktorými by som uvažoval momentálne.

HyperX Alloy FPS

Medzi top favoritov by som určite zaradil tento kúsok. Pomer cena/výkon je skvelý nakoľko cenovo sa pohybuje okolo 100€. Klávesnica využíva lineárne Cherry MX  klávesy, ktoré zaručia skutočne skvelú odozvu. Klávesy môžete meniť podľa potreby a to Cherry MX red, blue a brown. Vrchná strana klávesnice je vyrobená z ocele a teda môžme predpokladať, že znesie aj drsnejšie zaobchádzanie. Poteší aj USB port kde si môžete napr. nabíjať mobil prípadne zapojiť myš, ktorej práve dochádzajú batérie. Klávesnica určite nie je dokonalá a nájdu sa aj nejaké chybičky. Klávesy si plnia prácu tak ako majú vďaka kvalitným spínačom avšak samotné klávesy pôsobia mierne lacným dojmom. Zamrzí aj absencia tvorenia makier a takisto ku klávesnici nie je žiadny software a teda konfigurácia spočíva len v kombinácii Fn klávesy + priradená klávesa s funkciou. Každopádne HyperX Alloy FPS jednoznačne odporúčam.

 

 

 

 

 

OZONE Strike Pro

Ďalšou klávesnicou je Ozone Strike Pro. Ide o veľmi vydarený kúsok, ktorý prekvapí svojím spracovaním. Klávesnica disponuje až 30 makrami v 5 profiloch čo je myslím dostačujúce pre každého. Ponúka aj USB hub a nájdeme tu aj 2x audio vstup. Klávesnica je podsvietená dvomi farbami a to bielou a červenou. Použité klávesy sú aj v tomto prípade Cherry MX a môžete sa rozhodnúť pre black, brown, blue alebo red prevedenie, záleží podľa potreby. Nevýhodou je nedoladený software a nie práve najrozumnejšie rozloženie makro kláves. Cena tejto klávesnice sa pohybuje tiež okolo 100€.

Razer Blackwidow Chroma V2

Ak by som mal zbytočných zhruba 160€ určite by som rozmýšľal nad touto “čiernou vdovou” od Razru. Klávesnica je spracovaná na špičkovej úrovni a vnútro je starostlivo zabalené do kovového tela. Sú možné tri konfigurácie a to s yellow, green alebo orange switchmi. Osobne by som pravdepodobne zvolil yellow switche, sú relatívne tiché a vhodné na hranie. Určite poteší odnímateľná opierka na ruky, ktorá je v celku veľká a pohodlná. Razer hovorí o dlhej životnosti klávesov a to až 80 miliónov stlačení. Prítomný je aj pokročilý anti-ghosting a vďaka nemu je možné stlačiť naraz 10 tlačidiel. Hlavnou nevýhodou je vysoká cena avšak treba podotknúť, že ide za jedno o prémiovú značku a za druhé vyhotovenie je naozaj na vysokej úrovni.

A4tech Bloody B740A CZ

Nie je žiadnym tajomstvom, že som fanúšikom značky A4tech a väčšina môjho setupu je práve od tejto firmy. Najväčšie lákadlo na kúpu je určite pomer cena/výkon. Za zhruba 65 € dostanete klávesnicu, ktorá disponuje infračervenými spínáčmi s odozvou 0,2 ms. Klávesnica disponuje neónovým viacfarebným podsvietením a intenzitu je možné meniť. 8 smerových kláves je so silikónu pre pohodlnejšie hranie. Taktiež sa tu nachádza opierka rúk a je vodeodolná. Výrobca udáva, že klávesnica zvládne viac než 100 miliónov úderov. Nevýhodou je určite jej váha, pretože má úctihodných 1410g. Klávesy sú pomerne hlučné a môže to prekážať pri používaní a nevýhodou je aj to, že nie je možné meniť farby podsvietenia.

A4tech Bloody B328 CZ

Na tejto klávesnici sú písané všetky články na tomto webe a pravdepodobne dlho ešte aj budú. Túto klávesnicu si neviem vynachváliť a padla mi do rúk ako uliata. Je určená aj pre tých, čo majú hlbšie do vrecka, pretože stojí okolo 35 €. Disponuje 8 mechanickými infračervenými tlačidlami s odozvou 0.2 ms, herným módom, anti-ghostom a neónovým viacfarebným podsvietením. Poteší aj vodeodolné prevedenie a vystužený medzerník. Je dostupný v celku prehľadný software, ktorý Vám pomôže nastaviť profily a makrá. Na nejaké vážne zápory som za polročné používanie ani neprišiel a ak aj nejaké sú, budú to nejaké drobnosti, ktoré ale nijako nevplývajú na prácu s ňou.

 

Tak to by bol môj osobný výber 5 herných klávesníc, ktoré by sa mi pár dní preháňali hlavou a nakoniec by som si jednu z nich určite vybral. Ak by som mal dostatok financií určite by som sa nebál ísť do Razru. Zlatá stredná cesta sa javí ako HyperX klávesnica, prípadne ani s OZONE klávesnicou neurobíte krok vedľa. Pre tých čo majú peňazí menej alebo radšej chcú investovať do niečoho iného je tu značka A4tech, ktorá ponúka kvalitné klávesnice za rozumnú sumu.

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*