PlayerUnknown’s Battlegrounds sa dostáva aj na mobilné zariadenia

Posted on by ariman

PlayerUnknown’s Battlegrounds sa teší obrovskej popularite medzi battle royale hrami. Hráči si ho do dnešného dňa mohli vychutnávať na PC a Xbox One. Medzi tieto platformy sa pripája aj tá mobilná.

Vývojári z PUBG Corps. oznámili, že do sveta vypúšťajú PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, ktorý bol predstavený ešte koncom minulého roku. Na hre spolupracovali s firmou Tencent, mimochodom ktorej dcérskou spoločnosťou je Epic Games (Fortnite) alebo Riot Games (League of Legends). Titul bol spustený celosvetovo na zariadeniach iOS a Android. Hra mala svoj debut pred niekoľkými dňami v Kanade, avšak ako beta test pre „ostré“ spustenie. Viceprezident spoločnosti Tencent Chen Jerry vo svojom vyhlásení povedal:

„Sme veľmi radi, že môžeme spustiť PUBG Mobile na iOs a Android v medzinárodnom meradle. Tvrdo pracujeme na vytvorení autentického mobilného zážitku PUBG, ktorý budú noví aj starí hráči milovať. Mnoho vecí prešlo kontrolou a optimalizáciou, aby sme hráčom poskytli hladký a intuitívny zážitok.“

PlayerUnknown's Battlegorunds mobile version gameplay

Momentálne je teda možné PUBG hrať na PC a Xbox One prostredníctvom programu Preview Game. Od 19. marca je dostupná už aj mobilná verzia hry na iOS a Android.

Na mobilné zariadenia sa dostal aj konkurent Fortnite – prečítajte si tu

Zdroj: www.dualshockers.com

 

 

Ak sa článok páčil, podpor ho:

Leave A Response